close
تبلیغات در اینترنت
در شرکت‌ها و موسسات کاریابی غیرمجاز چه می گذرد ؟
.
تریبون آزاد بخش یامچی(ایران - آذربایجان - بخش یامچی)
مطالب اخير
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز عبو را فراموش کرده ام
خبرنامه


عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجددزن جوانی که در دام موسسات فاقد مجوز کاریابی گرفتار شده بود در مورد نحوه کلاهبرداری و سواستفاده از خود گفت ...

موسسات و شرکت های فاقد مجوز کاریابی

برخی از طعمه‌های شرکت های کاریابی کاغذی از کار خود راضی نیستند و گروهی بیکار هستند. مطرح کردن پیشنهادهای وسوسه‌کننده کار آنهاست. تاسیس شرکت‌های کاریابی پوششی برای کارهای مجرمانه آنها است. عمده این شرکت‌ها زنان را برای رسیدن به اهداف شوم هدف گرفته و برخی نیز با راه‌اندازی دفاتر کاریابی تقلبی به دنبال کلاهبرداری از جویندگان کار هستند.
 
پیدا کردن کار با 400 هزار تومان
 
مرد جوانی که در دام بنگاه‌های کاریابی بدون مجوز گرفتار شده است، می‌گوید: با دیدن تبلیغ این بنگاه برای پیدا کردن شغل مورد علاقه‌ام به آنجا رفتم مدیر شرکت پس از پرکردن فرم تقاضای کار، به من اعلام کرد به زودی سر کار مورد علاقه‌ام می‌روم و 400 هزار تومان برای پیدا کردن کار دریافت کرد.
 
بعد از چند روز که پیگیر شغل درخواستی شدم آنها امروز و فردا می‌کردند، تا این‌که تصمیم به شکایت از مدیر شرکت گرفتم اما به دلیل نداشتن قرارداد به جایی نرسیدم و آنجا بود که فهمیدم شرکت فاقد مجوز بوده و در دام کلاهبرداران گرفتار شده‌ام.
 
وقتی برای گرفتن پول به آنجا رفتم مدیر شرکت با من درگیر شد و شروع به کتک زدنم کرد. وقتی شکایت کردم متوجه شدم که شخص مدیرعامل آقایان جویای کار را کتک زده و منشی او زنان را با کتک از دفتر بیرون می‌کند. این فرد در مدت کوتاهی از افراد جویای کار و شهرستانی‌ها چند صد میلیون تومان کلاهبرداری کرد. شنیدم می‌گفتند او روزی یک میلیون تومان درآمد خالص داشت اما با این وجود از مادرش نیز به عنوان کارگر نظافتی استفاده می‌کرد
 
این فرد ادامه داد: در بنگاه‌های کاریابی زنان شهرستانی، اقشار آسیب‌پذیر و حتی افراد تحصیلکرده وجود دارند. وعده و وعید‌های صاحبان این مراکز باعث می‌شود که همه ما فکر کنیم که می‌خواهند شغلی برایمان پیدا کنند در صورتی که آنها فقط به فکر خودشان هستند.
 
مراکز کاریابی پاتوق زنان آسیب پذیر
 
زن میانسالی که در دام این کلاهبرداران گرفتار شده بود، ادامه داد: قرار شد وقتی که پول را به حساب این شرکت ریختم با من تماس بگیرند. سه‌ هفته‌ای گذشت و هیچ تماسی با من گرفته نشد. تصمیم گرفتم با شرکت تماس بگیرم. وقتی آنها فهمیدند که من سمج هستم پیشنهاد دادند در دفتر خودشان کار کنم مدیر شرکت مدعی بود قیافه من خوب است به همین دلیل می‌توانم در دفتر آنها مشغول به کار شوم.
 
وی ادامه داد: ابتدا در شرکت مشغول به کار شدم، اما بعد متوجه شدم پشت این موضوع پیشنهادات عجیب وجود دارد و مردانی که آنجا کار می‌کردند آلوده این موضوع شده بودند. این پیشنهادات اگر چه وسوسه انگیز بود اما با روحیات من سازگار نبود. هنگامی که می‌خواستم شکایت کنم متوجه شدم قراردادی که بسته‌ام به نفع کارفرماست و من حق شکایتی ندارم.
 
قرارداد یک طرفه
 
زن جوانی که در دام موسسات فاقد مجوز کاریابی گرفتار شده بود در مورد نحوه کلاهبرداری و سواستفاده از خود گفت: چند ماه قبل همراه دوستم به یک موسسه کاریابی رفتم. برخورد اول آنها بسیار خوب بود و من امیدوار شدم می‌توانم شغل مورد نظرم را پیدا کنم. مدیر شرکت با چرب‌زبانی 400 هزار تومان از من گرفت و با بستن قراردادی قول داد خیلی زود کاری برایم پیدا شود. اما هرچه منتظر شدم کسی با من تماس نگرفت.
 
این زن ادامه داد: وقتی برای پیگیری به دفتر شرکت رفتم متوجه شدم مدیرعامل از صدها نفر مثل من برای کار پول گرفته و متواری شده است.
 
40 بار شیشه عوض کردم
 
مرد میانسالی که خانه‌اش را  در حوالی پیروزی به مرد کلاهبرداری اجاره داده بود نیز گفت: هر روز تعداد زیادی کارگر و افراد جویای کار به جلوی خانه‌ام آمده و اقدام به شکستن شیشه‌ها می‌کنند.
 
فکر می‌کنم 40 بار شیشه‌های خانه تعویض شده باشد. این فرد با کارگران به گونه‌ای قرارداد می‌بست که نتوانند شکایت کنند. بعد از مدتی متوجه شدم این فرد کلاهبردار است و خانه را از او پس گرفتم.اما هنوز تبعات اجاره دادن خانه به یک شرکت کاریابی را تحمل می کنم.


فرهنگ نیوز
نوع مطلب : خبرلر، اجتماعی، فرهنگی،
برچسب ها : تریبون یامچی، تریبون آزاد ایران، مراکز کاریابی پاتوق زنان آسیب پذیر، بنگاه‌های کاریابی،

امتیاز : :: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0
تعداد بازدید مطلب : 61آمار سایت
  • کل مطالب ارسالی : 4139
  • کل نظرات ارسالی : 272
  • تعداد کل کاربران : 17
  • بازدید امروز : 94
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید هفته : 95
  • بازدید این ماه : 190
  • بازدید سال : 40,651
  • بازدید کل : 824,370
.
.
بالای صفحه
.