close
تبلیغات در اینترنت
شهردار مرند: علی رغم مشکلات مالی فراوان بحث حقوق معوقه پرسنل شهرداری حل شده است
.
تریبون آزاد بخش یامچی(ایران - آذربایجان - بخش یامچی)
مطالب اخير
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز عبو را فراموش کرده ام
خبرنامه


عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد




شهردار مرند: علی رغم مشکلات مالی فراوان بحث حقوق معوقه پرسنل شهرداری حل شده و از  9 ماه گذشته فقط سه ماه بدهی باقی مانده که تا دو ماه دیگر تسویه کامل میشود


رسول حسین زاده ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به کلیه شهروندان گفت: یکی از مشکلات شهرداری مرند از ۴ ماه پیش که بنده این سمت را تحویل را گرفتم، حدود ۵ ماه حقوق معوقه کارکنان بود که اینک بعد از ۴ ماه علی رغم انواع مشکلات اداری و مالی از مجموع ۹ ماه، حقوق ۶ ماه تسویه شده و تا دو ماه آینده کلیه معوقات شهرداری به کارکنان به صفر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: حقیقتا در این ۴ ماه شهرداری با مشکلات اعم از بدهی و راکد ماندن چرخه اداری از جمله در بحث کمسیون ها و درآمدها داشتیم که در نهایت اخیرا جلسه با استاندار محترم و معاونت عمرانی استانداری برگزار گردید و ایشان در راستای کمک به این شهرداری قول مساعد دادند که نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

شهردار مرند ادامه داد: مشکل بیمه کارگران شهرداری یکی دیگر از مشکلات بزرگ این نهاد بود که با بدهی حدود ۱۰۰ میلیارد ریال به سازمان تامین اجتماعی و مسائل موجود عملا مشکل بزرگی به شمار میرفت اما با توسل به ارتباطات و کمک مسئولین سازمان های ذیربط استانی این مشکل نیز با پرداخت بخشی از بدهی حل گردید تا دفترچه های بیمه کارگران تمدید شود و در ادامه روند حل و رفع مابقی بدهی نیز انجام گیرد.

حسین زاده افزود: در این بین سازمان آتش نشانی که یک سازمان مستقل می باشد از اوایل سال ۹۴ دچار مشکل بیمه برای پرسنل بود که این مشکل نیز با وجود همه مشکلات مالی شهرداری رفع و از این ماه روند عادی خود را خواهد داشت.

وی در مورد پروژه تجاری جواهر واقع در مرکز شهر مرند گفت: این پروژه بزرگ و مهم در حال ادامه روند ساخت می باشد و ما از آن حمایت میکنیم و انصافا پیمانکار این پروژه مورد قبول شهرداری است اما جمعی از کسبه واقع در خیابان شهید رنجبری ( خیابان جلفا) با امضا طوماری خواستار توقف پروژه با سه دهنه و عدم تداوم در این خیابان می باشند.

شهردار مرند افزود: در مورد ادامه دادن یا توقف پروژه جواهر در بخش خیابان شهید رنجبری مقرر گردید یا پیمانکار مربوطه از اشخاصی که واحدهایی را پیش خرید کرده اند رضایت کسب کند یا اینکه ضمانت محکم ارائه نماید مبنی بر اینکه عملیات احداث در این خیابان حداکثر در عرض ۴ تا ۵ ماه به اتمام برسد که نتیجه نهایی در این خصوص تا چند روز دیگر مشخص خواهد شد.

وی پروژه پل قیام را تمام شده اعلام کرد و افزود: عملیات بتن ریزی اخیرا انجام و اینک عملیات نصب ایزوگام و جزییات نیز انجام شده و نهایت تا دو هفته دیگر آماده تردد وسایط نقلیه خواهد بود.

حسین زاده در خصوص عملیات بزرگ اسفالت در شهر مرند گفت: در سالهای قبل آسفالت ریزی که انجام شده بود حدود ۹۰ درصد هزینه قیر تهیه شده بصورت بدهی تحویل ما گردید و بنده در این ۴ ماه حضورم هم باید فکری برای بدهی میکردم و هم عملیات آسفالت و لکه گیری را ادامه میدادیم که در نهایت با عنایت خداوند متعال این کار در حال انجام است و تا زمان شورع بارش برف و وجود آب و هوای مناسب کلیه معابر و محله هایی که نیاز باشد آسفالت  یا لکه گیری خواهد شد.

وی افزود: در این طرح اولویت با مناطقی است که اغلب خدمات آسفالت مناسبی دریافت نکرده اند از جمله منطقه میناخور، بخش هایی از آغ زمی و … که البته محله هایی که در امر خودیاری نیز از قبل همکاری کرده اند نیز در اولویت می باشند و همچنین بدنبال عقد قراداد با ستاد بازآفرینی وزارت راه و شهرسازی مقرر است کل مسیر خیابان میناخور امسال جهت رویه آسفالت اقدام گردد.

شهردار مرند در ادامه خاطر نشان کرد: اتمام مسیر ۵۵ متری واقع در سردار ملی نیز علی رغم بدهی ها به پیمانکار با هماهنگی های بعمل آمده ادامه دارد و در این مسیر یک معارض وجود داشت که در نهایت با پیگیری های زیاد این معارض نیز رفع و ان شالله تا دوماه آینده این مسیر زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی افزود: اخیرا به بحث مسیر گشایی در ادامه ۳۵ متری پورشریف که سالهای سال رها شده بود ورد کردیم و اینک در مراحل انتهایی اقدامات قضایی است که ان شالله  تا ۳ ماه اینده این مسیر گشایی به اتمام خواهد  رسید.

حسین زاده به رفع مشکل در کوی حسینیه امام (ره) واقع در قنبر چشمه نیز اشاره کرد و افزود: ملکی در این مسیر وجود دارد که همیشه موجب کندی تردد و همچنین تصادفات مختلف شده است که با دعوت از صاحب ملک نسبت به تملک آن اقدام گردید و بزودی شاهد عقب روی ملک مذکور خواهیم بود.


برخی دیگر از اقدامات شهرداری مرند در چهار ماهه اخیر:
حوزه زیباسازی: ساخت و جانمایی المانهای چراغی در معابر و سطح شهر و میادین و سردرب پارک ها، نورپردازی فضای سبز درختان  و بازسازی چراغ های ال ای دی پرچمی تیرهای برق، تامین روشنایی پارک دانشجو و زمین بسکتبال، طرحی  زیبا در ابعاد بزرگ که برای میدان امام حسین (ع) در نظر گرفته شده است و بزودی نصب میشود.
حوزه اسفالت: لکه گیری خیابانها و معابر اصلی شهر در سطح گسترده با استفاده از ۳ اکیپ عملیاتی بطور همزمان، زیرسازی و اسفالت انتهای میناخور و فرمان آباد، زیرسازی و اسفالت رویه بلوار آیت الله محمدی وند ( راه باغ رضوان) اسفالت و تکمیل خیابان شهید رجایی امتداد خیابان امام (ره) منتهی به خیابان شهید رجایی ( ایستگاه).
حوزه فرهنگی: برگزارس ستاد استقبال از مسافرین نوروزی، ایجاد کمپ شادی در پارک قوناخلار، ایجاد کمپ عشایر در ایام نوروز، استقرار غرفه های نوروزی صنایع دستی، برگزاری جشنواره تزیین سفره هفت سین، برگزاری جشنواره بادبادک پرانی، برگزاری برنامه مشارکتی شب های آسمانی در ماه مبارک رمضان و استقرار ایستگاههای صلواتی در مناسبتها

حوزه خدمات شهری: تجهیز و راه اندازی کارخانه کمپوست، ایجاد سایت مخصوص برای نگهداری سگهای ولگرد
پروژه های عمرانی: پروژه مشارکتی اطلس که شنازهای طبقه سوم نیز بتن ریزی شدند، ترمینال روستایی که پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و دیوارکشی و حصارکشی در حال انجام است ( با آغاز بکار آن حداقل ۲۰ درصد از بار ترافیکی شهر کاسته خواهدشد)،  دال گذاری پل قیام و اتمام بتن ریزی و در حال حاضر مرحله اسفالت و ایزوگام میباشد و پروژه تالار ازدواج آسان علی رغم اینکه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان بدهی داشت با تمهیدات اتخاذ شده ادامه احداث آن از سر گرفته شد.

گفتنی است برنامه های دیدار مردمی شهردار مرند هر هفته روزهای یکشنبه برگزار میشود و تا کنون بیش از ۵۰۰ نفر بصورت چهره به چهره با شهردار دیدار و گفتگو کرده اند.

همچنین با پیگیری های بعمل آمده رتبه شهرداری مرند از ۸ به ۹ ارتقا یافت و شهر و شهروندان از آثار آن بهره مند خواهند شد.

شهردار مرند در پایان خاطر نشان کرد: اولا از شهروندان عزیز به جهت صبر و حوصله اشان تشکر میکنیم و درخواست داریم همچنان همکاری نمایند تا با امید به اینده بتوانیم مرند را به جایگاه والای خویش برسانیم و شاهد شهری آباد و پویا باشیم همچنین درخواست میکنیم شهروندانی که به انحاء مختلف بدهی هایی به این نهاد دارند نسبت به پرداخت در اسرع وقت اقدام نمایند و جا دارد از پایگاه خبری یاشیل وطن بعنوان رسانه عادل و منصف منطقه تشکر نماییم که موجبات اطلاع رسانی گسترده را فراهم میکنند و البته این همه خدمات وظیفه ذاتی شهرداری است و صرفا جهت مطلع شدن شهروندان عزیز اطلاع رسانی میگردد.
ر




نوع مطلب : خبرلر، استان، اجتماعی، فرهنگی،
برچسب ها : تریبون یامچی، تریبون آزاد ایران، شهرداری مرند، رسول حسین زاده،

امتیاز : :: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0
تعداد بازدید مطلب : 59



آمار سایت
  • کل مطالب ارسالی : 4139
  • کل نظرات ارسالی : 272
  • تعداد کل کاربران : 17
  • بازدید امروز : 44
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید هفته : 45
  • بازدید این ماه : 140
  • بازدید سال : 40,601
  • بازدید کل : 824,320
.
.
بالای صفحه
.